Z ZIEMNIAKIEM W ROLI GŁÓWNEJ

Dzień Pieczonego Ziemniaka obchodzimy we wrześniu. Nie oznacza to jednak, że obchody już się zakończyły! Ten rodzaj imprezy będzie trwał jeszcze do końca października. Jest to bowiem sposób na bliższe poznanie tego popularnego warzywa i okazja do wspólnej zabawy.

Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie aktywności uczniów na świeżym powietrzu w konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych, rozwijanie postaw koleżeńskich i współpracy pomiędzy uczniami.

W mglisty poranek  24 października 2023r. uczniowie naszej Szkoły wraz z nauczycielami wyruszyli do Bedlna na obchody Dnia Pieczonego Ziemniaka.

Po 30 minutowym marszu wszyscy dotarli na miejsce. Zza chmur nieśmiało wyjrzało słoneczko, a mgła gdzieś znikła. Pogoda idealna na sportowo – rekreacyjne zabawy.

Ziemniaczaną imprezę rozpoczęto od warzywnych zagadek, przeczytania  historii ziemniaka i jego drogi do Polski.

Spotkanie obfitowało w liczne zabawy, konkursy, kalambury, w których ziemniak stanowił motyw przewodni. A więc uczniowie wymyślali potrawy z ziemniaków, zbierali ziemniaki, rzucali nimi do celu, biegali z ziemniakiem na łyżce oraz układali ziemniaczane litery.

Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych pieczonych ziemniaczków, kiełbasek i frytek, nad  którymi dzielnie czuwali rodzice naszych uczniów.

Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody tego pięknego Dnia Pieczonego Ziemniaka.

Autor: Anna Struczyk