DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Święto Edukacji Narodowej,potocznienazywane Dniem Nauczyciela to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej.

W środę 18 października 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego.

Następnie głos zabrała Pani Anna Koczkodaj Dyrektor Szkoły. Powitała wszystkich obecnych, po czym zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

W uroczystości uczestniczyli: Pan Wiesław Mazurek - Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Pani Barbara Palica Przewodnicząca Rady Gminy, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, Pani Dyrektor, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni Szkoły Podstawowej w Żabikowie, Pani Katarzyna Dudzińska Przewodnicząca Rady Rodziców i Pani Monika Koczkodaj Z-ca Przewodniczącej Rady Rodziców oraz rodzice uczniów, jak również uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Po skończonej części artystycznej i odśpiewaniu przez wszystkich uczniów „Sto lat” głos ponownie zabrała Pani Dyrektor. Podziękowała Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za ich pracę i zaangażowanie, wręczyła nagrody nauczycielom oraz życzyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Nagrody Dyrektora w tym roku otrzymały następujące osoby: Pani Anna Struczyk, Pan Zbigniew Kania, Pani Marta Niewęgłowska, Pani Kinga Kułak, Pani Katarzyna Mikulska, Pani Katarzyna Stolarczyk, Pani Magdalena Palczewska, Pani Anna Żurawska, Pani Elżbieta Niebrzegowska, Pani Joanna Niebrzegowska, Pani Renata Sławińska.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor głos zabrał Pan Wiesław Mazurek Wójt Gminy Radzyń Podlaski, który po swoim przemówieniu wręczył Nagrody Wójta Pani Annie Koczkodaj Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Żabikowie oraz Pani Marcie Niewęgłowskiej nauczycielowi szkoły. Pan Wójt złożył także wszystkim obecnym życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W dalszej części głos zabrali: Pani Barbara Palica Przewodnicząca Rady Gminy Radzyń Podlaski, a następnie Pani Katarzyna Dudzińska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pani Monika Koczkodaj Z-ca Przewodniczącej.

Po części oficjalnej zaproszeni degustowali pyszne słodkości przygotowane przez rodziców.

Autor: Anna Koczkodaj