EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

We wtorek 26 września 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w I edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego organizowanego przez DIDACTO POLSKA pod hasłem EUROPEAN DAY OF LANGUAGES FESTIVAL.

W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Hasło przewodnie tego roku to ,,NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH DAJE MOC’’.

Pani Katarzyna Stolarczyk zapoznała dzieci i uczniów z pozycjami literatury w języku polskim i  angielskim, które uczniowie będą mogli wypożyczyć i przeczytać.

W dalszej części uczniowie klasy IV zaprezentowali wiersze zachęcające swoją treścią do poznawania języków obcych.

Następnie zgromadzona społeczność szkolna usłyszała ciekawostki  dotyczące  różnych języków europejskich. Uczniowie odpowiadali także na pytania dotyczące różnych języków i flag krajów europejskich. Uczniowie klas I-III przygotowali ilustracje flag różnych państw pod kierunkiem Pani Katarzyny Mikulskiej oraz Pani Anny Struczyk.

Wszyscy zebrani uczyli się również słów w różnych językach i wysłuchali ciekawostek o zasadach dobrego wychowania panujących w różnych krajach całego świata.

Na zakończenie ogłoszony został Konkurs Plastyczno-Językowy na najlepszy plakat propagujący naukę języków obcych.

Autor: Katarzyna Stolarczyk