LEKCJA Z MUZYKI Z GRUPĄ MUZYCZNĄ LIMBOS

W piątek, 22 września 2023 roku  naszą szkołę po raz kolejny odwiedził Zespół Muzyczny LIMBOS. Tym razem muzycy pod wodzą Pana Wiesława Miadziółko przygotowali dla nas program edukacyjny pod hasłem „Światowe tematy muzyczne”.

W piątek, 22 września 2023 roku  naszą szkołę po raz kolejny odwiedził Zespół Muzyczny LIMBOS. Tym razem muzycy pod wodzą Pana Wiesława Miadziółko przygotowali dla nas program edukacyjny pod hasłem „Światowe tematy muzyczne”.

Muzyczne spotkanie rozpoczęły gorące rytmy pt. „Poszukiwacz szczęścia”. Następnie wysłuchaliśmy znanego europejskiego utworu Johanna Straussa „Marsz Radetzky’ego”. Zespół zaprezentował także znaną melodię z amerykańskiego serialu „Różowa Pantera”. Następnie rozbrzmiał Johannes Brahms  i jego „Taniec węgierski nr V”, a także muzyka z filmu „Herbatka we dwoje”. Część instrumentalną zamknął utwór z Wysp Karaibskich "Cha cha cha".

Po utworach instrumentalnych do muzyków dołączył Pan Leszek Kowalik. Na zakończenie zespół zaprezentował znane utwory. Były to m.in. B.R.O „Jeszcze Będzie Pięknie”, Smolasty „Herbata z imbirem” oraz przebój „Supermoce” wykonywany przez  Igo, Mrozu i Vito Bambino. Jak zawsze wszyscy starali się aktywnie uczestniczyć w koncercie - klaszcząc, wystukując rytm lub śpiewając.

Była to niezwykła lekcja muzyki. Z niecierpliwością czekamy na następną.

Autor: Anna Żurawska